A szőrtelenítésen átesett bőrfelület – természetesen attól függően, hogy melyik módszert választottuk az önkínzásra – általában meglehetősen igénybe vett, gyulladt és fájdalmas (esetleg sebes is lehet).
Szőrtelenítés után gyakori a szőrtüsző gyulladás és szőrbenövés, ami igen kellemetlen tüneteket okozhat, de akár műtét szükségességét is felvetheti, ezért nem játék a szőrtelenítés utáni bőrkezelés.
A legfontosabb a bőrfelület fertőtlenítése, hiszen a hámsérülésekbe bekerülő kórokozók miatt alakulnak ki a fertőzések. A második legfontosabb hatás a gyulladások elmulasztása, valamint a bőrregeneráció elősegítése.
Természetesen ettől függetlenül ( vagy pont emiatt) érdemes házi szereket alkalmazni és nem patikai vagy bolti szintetikus termékeket, hiszen az előbbiek olcsóbbak, gyakran hatékonyabbak és mindenképpen egészségesebbek.
A teafaolaj a világ egyik legjobb fertőtlenítője. Kiválóan és széles spektrumban pusztítja el a kórokozókat, miközben elősegíti a bőr regenerációját és erősíti a védekezőképességét. Nem véletlen, hogy nőgyógyászati fertőzések kezelésére is ajánlják/alkalmazzák. A teafa olajat tilos közvetlenül a bőrre alkalmazni, mert mar, így vagy vízben, vagy a testápolónkban (kakaóvajban) keverjünk el pár cseppet és azzal kenjük be a szőrtelenített bőrfelületet közvetlenül az akció után, majd az azt követő napokban, amíg érzékelünk kellemetlen tüneteket.
Korábban írtam már a paradicsom áldásos hatásairól. A gyulladáscsökkentés és fertőtlenítés ezek közül a legfontosabbak közél tartozik, legalábbis ami a szőrtelenítés utáni kezelést illeti. Egyszerűen tegyél a bőrfelületre paradicsomkarikákat, de rongyot is márthatsz paradicsomlébe, majd tunkold végig vele a bőrt óvatosan.
A legközismertebb gyulladáscsökkentő a kamilla tea, alternatíváját jelentheti a körömvirág, amelyet felturbózhatsz egy kis zsályával a gyulladáscsökkentő hatás fokozása miatt. Főzz ezekből teát, majd finoman tunkold végig a bőröd. Ne pakold be és ne áztasd sokáig!